BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A BMW szakít a hagyományokkal – új értékesítési módszerre vált

Átveszi az anyacég a Minin kipróbált értékesítési módszert. A BMW szerint „extra pozitívak” a visszajelzések.

2025. szeptember 18. csütörtök, 17:32

Fotó: Getty Images / Leonhard Simon
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az autóipar jelenlegi kiszámíthatatlan és hullámzó időszaka miatt minden autógyártó érzi, hogy új irányra van szükség. Ám ezt az új utat mindenki máshogy képzeli el.  A BMW például a Minin keresztül egy újfajta értékesítési módszerrel kísérletezik, amit hamarosan az anyacég is átvesz – írja a Totalcar.

A megszokott metódus már ismerős mindenkinek: a kereskedők egy bizonyos összegért megvásárolják az autókat a gyártótól, majd némi árréssel így árulják őket a jövőbeli tulajdonosoknak.

A Mininél sikerrel járt ügynökségi modell azonban megcsavarja ezt a módszert.

Itt a kereskedők csak amolyan közvetítő szerepet töltenek be az autógyártó és a vevők között. Nem vásárolják meg a gyártótól az eladásra kínált autókat, csupán fix összegű jutalék fejében értékesítik őket. Ez azt jelenti, hogy a vevők közvetlenül a gyártótól vásárolnak.

A BMW kereskedelmi vezetője szerint extra pozitívak a visszajelzések, és biztosak a módszer hatékonyságában.

Az átállás várhatóan jövőre kezdődik, de pontos dátumot még nem tudunk. Eleinte 2026 legelejét tervezte a BMW de azóta kissé lazítottak az ütemterven. További részletekre később számíthatunk.

Teljesen megújul a BMW logó, rá sem ismerni
A BMW frissítette ikonikus emblémáját, eltűnt a króm, finomabb lett a betűtípus, letisztultabb lett az összkép, ez azonban nem csak esztétikai frissítés, hanem stratégiai lépés a digitalizáció és a fenntarthatóság felé is.
Kónya Polett
Kónya Polett

Ez is érdekelhet