BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tragikusan rossz híreket közölt a KSH a magyar iparról

Tavaly februárhoz képest 8 százalékkal csökkent az ipari termelés.

2025. április 4. péntek, 08:44

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

2025 februárjában az ipari termelés volumene 8,7, munkanaphatástól megtisztítva

8,0 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól

– közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). A szezonálisan és munkanappal kiigazított adatok alapján az ipari kibocsátás 1,3 százalékkal kisebb volt a januárinál – jelentette pénteken első becslése alapján a KSH.

A feldolgozóipari alágak mindegyikében csökkent a termelés volumene az előző év azonos hónapjához viszonyítva. A legnagyobb súlyú alágak közül a járműgyártásban, valamint a villamos berendezés gyártásában jelentős visszaesés következett be, míg a számítógép, elektronikai, optikai termék gyártása és az élelmiszer, ital és dohánytermék gyártása kevésbé csökkent.

Az ipari termelés az év első két hónapjában 6,4 százalékkal kisebb volt, mint 2024 azonos időszakában.

Az ipari termelés februári részletes adatait egy hét múlva, április 11-én közli második becslése alapján a KSH.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet