Megint sokkoló szám derült ki, a holtankoljak.hu szerint
szerdától a dízelesek járnak nagyon rosszul bruttó 15 forinttal drágul a termék
literenként. A benzineseknek is mélyebben kell a zsebükbe nyúlni, mert
literenként 4 forintos áremeléssel kell számolniuk.
Azaz:
- A 95-ös benzin ára 649 Ft/liter,
- A gázolaj: 667 Ft/liter
lesz a hét közepétől.
Utoljára múlt héten szerdán változtak az árak.
Akkor a gázolaj ára bruttó 4 forinttal csökkent, a benzin nagykereskedelmi ára változatlan maradt. A szokásos pénteki árváltozás sem történt meg.
A drágulás oka a piaci előrejelzések alapján, hogy a kőolaj
ára további emelkedő trendet mutat. Jövő januártól pedig jelentősen megnő a
jövedéki adó mértéke is, amely előrevetíti, hogy a környező országhoz képest
nálunk lesznek a legdrágábbak az üzemanyagok.
Tartósan magasabb lehet az elkövetkező hetekben a gázolaj ára a benzinnél, de ezt leszámítva nyugodtabb, jelentősebb áremelkedés nélküli időszakra számítok
– nyilatkozta a Vezessnek Grád Ottó. Szerinte a 650-670 forint közötti sávban maradhat az üzemanyagok fogyasztói ára, mert a nyersolajnál és a forint árfolyamában is stabilitást lát most. Vagyis jelen állás szerint nem várható ősszel a nyárihoz hasonlóan fájdalmas áremelkedés. Az majd januárban jöhet el.
