BUX 138884.24 0,91 %
OTP 44560 1,32 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A kínaiak rákaptak Magyarországra, de az amerikaiaknak is ideális célpont lettünk

Éves összevetésben ugrásszerűen megnőtt az Egyesült Államokból, Dél-Koreából és a Kínából érkező turisták száma Magyarországon – közölte a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ).

2023. szeptember 1. péntek, 05:05

Fotó: Napi.hu / Lowescher Ábel
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A közlemény szerint 35 százalékkal több amerikai és csaknem négyszer annyi kínai és koreai vendég érkezett Magyarországra 2022 első hét hónapjához képest. Az Egyesült Államokból érkezők közel fele 45 év feletti, a távol-keletiek nagyrésze ennél fiatalabb. Az Ügynökség szerint a legtöbben szállodában szálltak meg, a legtöbben négycsillagosban. A legtöbbet az amerikaiak költötték, az átlagnál másfélszer többet.

Az elemzések alapján általában a városnézés és a kultúra miatt érkeznek Magyarországra a távoli országokból érkezők, a koreaiak sokszor tanulás, munka vagy üzleti út miatt jönnek. Az amerikaiak az épített örökségre, a gasztronómiára és a termálfürdőkre kíváncsiak leginkább.

A kínaiak érdeklődését a televíziós műsorok kelthetik föl, mivel az ország egyik népszerű műsorát Budapesten forgatták – tették hozzá.

Vonzó a vidék

turisták többsége továbbra is a fővárosba látogat el, de a vidék is egyre többeket izgat: az amerikaiak körében Budapest után Esztergom, Siófok és Tokaj a favorit, a koreaiak közül Siófok mellett a velencei szabadstrandot is sokan keresték fel, míg a kínaiakat Pécs és Szentendre vonzotta a legjobban.

Beesett a hazai szállásfoglalás, de az elszálló árak miatt ezt egyáltalán nem érezni a bevételeken
A belföldi foglalások számának csökkenése jelentős: mind az év első felében, mind a nyári szezonban mintegy 15-16 százalékos visszaesés mutatható ki.
Bővebben--->
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet