Óriási ötlettel állt elő az egyik vállalat, és egy biztos: nem húzzák egymás idejét a felek.
Szerző(k): EconomxNéhány évvel ezelőtt még a legtöbb munkaadó ódzkodott attól, hogy tetovált jelentkezőnek tegyen munkaügyi ajánlatot, mára azonban egyre elterjedtebb a tetoválás és a testékszer. A cégeket ráadásul a munkaerőhiány is szorongatja, így kénytelenek lehetnek lazítani a szabályaikon.
Szerző(k): Csernik-Varga AdriennA munkaerőhiány ellenére, egy-egy álláshirdetésre ma már többen jelentkeznek, mint eddig valaha, így az önéletrajznak kiemelkedőnek kell lennie ahhoz, hogy a munkáltató figyelmét megragadja. Íme néhány jó tanács!
Szerző(k): EconomxAz elmúlt 15-20 évben teljesen megszokottá vált, hogy a cégek az álláspályázatok során, túlnyomórészt közép- és felsővezetők esetében, grafológus segítségét is igénybe veszik. Racionális indok áll mögötte, a kézírás azt is elárulja a pályázóról, amit az önéletrajz és az állásinterjú nem.
Szerző(k): Drávucz PéterSzakértői elemzések alapján már a közeljövőben komoly esély lesz arra, hogy az állásinterjú során egy MI dönti el, alkalmasak vagyunk-e az adott munkakör betöltésére. Ez azonban komoly kérdéseket is felvet, például, hogy biztosan akarjuk-e a gépekre bízni a humánerőforrással kapcsolatos kérdések eldöntését.
Szerző(k): Varga CsengeA fiatalok nettó bérigénye nem kevesebb, mint átlagosan 379 000 forint.
Szerző(k): EconomxA legtöbben valószínűleg értesítenék az egyik céget, és kérnék, hogy más időpontra tegyék a felvételi vizsgát, vagy egyszerűen csak kiválasztanák azt a vállalkozást, ahol szívesebben dolgoznának, ám ez a dél-koreai férfi nem tudott dönteni, és mindkét állás felvételi eljárást folytatni akarta.
Szerző(k): Varga CsengeElégedetlen a bérével a magyarországi munkavállalók közel fele. Bőven akad olyan, aki kilépne a munkahelyéről egy jó juttatási csomagért cserébe.
Szerző(k): Sánta AndrásEgy esetleg bekövetkező munkanélkülivé válás miatt átlagosan kilenc hónapig tartó álláskeresésre célszerű anyagilag felkészülni.
Szerző(k): Sánta András