Októberben 1,0 milliárd euró volt a termék-külkereskedelmi többlet, szeptemberhez képest az export kiigazított volumene nem változott, míg az importé 0,6 százalékkal csökkent – közölte második becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) pénteken.
Szerző(k): EconomxHitelezésről, befektetésekről, a betétek helyzetéről és a bankszektor jövőjéről is beszéltek a nagybankok képviselői és a jegybank alelnöke a Közgazdász-vándorgyűlésen. Wolf László, az OTP vezérigazgató-helyettese úgy véli, hogy „az inflációkövető állampapír már nem lesz sztár a jövő évtől”.
Szerző(k): Horváth BalázsEgekbe szökő infláció, magas hitel- és alacsony betéti kamatok – ezért nem kell sokaknak a kölcsön pénz. A lakossági hitelállomány egyszámjegyű, a vállalkozásoknál azonban 10 százalék feletti állománynövekedés volt a második negyedévben. Aggasztó azonban, hogy inkább fogyasztásra kell a pénz, nem lakásra.
Szerző(k): Horváth BalázsAz egy évvel korábbihoz viszonyítva 12, míg áprilishoz képest 1,7 százalékkal csökkent az építőipari termelés májusban.
Szerző(k): EconomxA gazdasági növekedés egyik hajtómotorjának számító ipari termelés volumene tavaly a vármegyék többségében és a fővárosban is nőtt, de a gazdasági szervezetek beruházásai mindössze hét vármegyében haladták meg az előző évit – derül ki a KSH Fókuszban a vármegyék, 2022. I-IV. negyedév című kiadványából.
Szerző(k): Economx2022-ben a Duna House becslése szerint 125 171 adásvétellel zárt a lakóingatlanpiac, ez az előző évhez képest képest 22 százalékos volumencsökkenést jelent.
Szerző(k): EconomxA tavalyi csúcsot ugyan nehéz lesz túlszárnyalni a lakáshitel-piacon, azonban éves szinten az azt megelőző három évnél jobb az idei teljesítmény. A júliusi 91,8 milliárdos volumen azonban tavaly február óta a legalacsonyabb érték.
Szerző(k): Vámosi ÁgostonSzázmilliárdokkal költhet kevesebbet a lakosság az infláció, a kata és a rezsitámogatás változása miatt - véli Virovácz Péter, az ING Bank vezető elemzője.
Szerző(k): Koncsek RitaA globális gyártási tevékenység és a teherforgalom lassulni kezdett, ahogy a főbb gazdaságok az infláció, a járványügyi zárlatok, a szankciók és az emelkedő kamatlábak együttes hatásától szenvednek. Már az orosz-ukrán háború és a szankciók előtt lappangott a gazdasági válság, de a geopolitikai konfliktus mindezt felszínre hozta.
Szerző(k): Szabó Dániel