Megváltozik az időjárás a hétvégén - figyelmeztetés jött
Már a keleti országrészben is viharokkal érkezik a hidegfront a hétvégén - jelentette az Országos Meteorológiai Szolgálat. Több megyére elsőfokú riasztást adtak ki szombaton - írja az OMSZ.
Megváltozik az időjárás a hétvégén - figyelmeztetés jött
Már a keleti országrészben is viharokkal érkezik a hidegfront a hétvégén - jelentette az Országos Meteorológiai Szolgálat. Több megyére elsőfokú riasztást adtak ki szombaton - írja az OMSZ.
Még mindig huszonötezren vannak áram nélkül
Több mint huszonötezer háztartásban még szünetel az áramszolgáltatás a csütörtök esti vihar miatt Győr-Moson-Sopron, Vas és Zala megyében, a károk elhárításán teljes létszámmal és külsős partnerek bevonásával dolgozik az E.ON, de lesznek olyan helyek, ahol a javítás szombatra húzódik - tájékoztatta a társaság szóvivője péntek délelőtt az MTI-t.
Romokat hagyott maga után a csütörtök esti vihar
Az ország nyugati részét csütörtök késő este elérő vihar miatt nyolcvankilenc épületben keletkezett kár, az esetek nagy többségében a szél megbontotta a háztetőt vagy fa dőlt az épületre. Péntek reggelig ötszázötven tűzoltói beavatkozásra volt szükség - tájékoztatta az országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság helyettes szóvivője az MTI-t.
Nehéz péntek elé nézünk
Továbbra is országszerte tartós hőségre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat; a fővárosban és öt megyében harmadfokú figyelmeztetés van érvényben. A nyugati országrészben többfelé a zivatarveszély miatt is figyelmeztetést adtak ki.
Megjött a tomboló vihar - áramszünet Nyugat-Magyarországon
Az Országos Meteorológiai Szolgálatnak az MTI-hez eljuttatott csütörtök éjfélig szóló veszélyjelzése szerint Győr-Moson-Sopron, Vas és Zala megyét érinti a másodfokú jelzés. Somogy és Veszprém megyére elsőfokú figyelmeztetést adtak ki csütörtökre a heves zivatarok veszélye miatt. Az osztrák határ környékén már tombol a vihar.