A Nébih a nyitásra készülő vendéglátósokhoz fordul
Élelmiszerbiztonsági, élelmiszer-higiéniai ajánlásokkal segíti a nyitásra készülő vendéglátóhelyek működtetését a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) - írja az MTI.
A Nébih a nyitásra készülő vendéglátósokhoz fordul
Élelmiszerbiztonsági, élelmiszer-higiéniai ajánlásokkal segíti a nyitásra készülő vendéglátóhelyek működtetését a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) - írja az MTI.
Turizmus: év végéig meghosszabbíthatja a kormány a kedvezményeket
A Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége (MSZÉSZ) örömmel üdvözli a Nemzeti Versenyképességi Tanács javaslatait, miszerint szükséges lenne a turizmusfejlesztési hozzájárulás elengedésének meghosszabbítása és a reprezentációs költségek után fizetendő adók közül a szociális hozzájárulási adó elengedése év végéig - közölte a szervezet kedden az MTI-vel.
Nagy ugrásra készül a kormány, ha négymillió beoltott lesz
Nagy mértékű nyitás várható a kormánytól, ha elérjük a négymillió magyar beoltottat, ezzel pedig a kultúra és a vendéglátás terén szinte visszakaphatjuk a régi életünket - írja a kormányközeli Magyar Hírlap.
Meglepődhetnek az éttermekbe visszatérő vendégek
Hamarosan nyithatnak a teraszok, de áremelkedés jöhet az ágazatban - véli Gál Pál Zoltán, a Turisztikai és Vendéglátó Munkaadók Országos Szövetségének elnöke. A kérdés, hogy a vásárlóerő az első eufória után mennyire tolerálja majd ezt.
Felelőtlenség úgy kinyitni a vendéglátósoknak, ha a dolgozók nincsenek beoltva
A jövő hét végére mindenhol biztonságosan újra lehet nyitni a teraszokat, és ha jó idő lesz, nagy forgalom várható a vendéglátóhelyeken - mondta el a köztévé Kovács László a Magyar Vendéglátók Ipartestületének elnöke.