Újabb "nem" a kötelező oltásra
Nem lehet bevezetni a dolgozók oltási kötelezettségét a vendéglátásban, mert óriási a munkanélküliség, amit a vakcinát elutasító dolgozók kilépése tovább növelne. Ugyanakkor a magyar átlagnál nagyobb az átoltottság.
Újabb "nem" a kötelező oltásra
Nem lehet bevezetni a dolgozók oltási kötelezettségét a vendéglátásban, mert óriási a munkanélküliség, amit a vakcinát elutasító dolgozók kilépése tovább növelne. Ugyanakkor a magyar átlagnál nagyobb az átoltottság.
A járványügyi válságstáb feloszlatását követelik Szerbiában
A szerbiai vendéglátósoknak elegük van a kormány válságstábjának működésével, amely csupa olyan intézkedésre tesz javaslatot, ami kárt okoz nekik, amit viszont senki nem térít meg. A válságstáb ötletei ugyanakkor nem vetettek gátat a járványnak.
A magyarok többsége nem hagyja, hogy a koronavírus a jövő nyarat is tönkretegye
Bár a koronavírus-járvány szezonalitást mutat és nyáron jellemzően kevesebb a fertőzött, a biztonság kedvéért sokan mondtak le - nagyrészt külföldi - utazásokról tavaly és idén nyáron is. 2022 nyara még messze van, de a járvány újra felfutóban, az átoltottság gyakorlatilag stagnál Magyarországon és semmi garancia nincs arra, hogy fél év múlva korlátozások nélkül élhetjük az életünket. A magyarok kicsivel több mint fele jelenleg optimista és nem változtat utazási tervein - derül ki a Pulzus lapunk számára készített kutatásából.
Egy kávéért 212 ezret kértek, ez már a rendőröknek is gyanús lett (videóval)
A fővárosi Váci útról a Rákóczi útra telepítették át üzletüket egy, a külföldi vendégek lehúzására utazó vendéglátóegység üzemeltetői. A bárban előfordult, hogy egy kávéért 212 ezret, egy pohár sörért 250 ezret kértek, a nem fizetőket pedig megfenyegették. Az üzletvezetőket őrizetbe vették - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK).
Már 40-50 ezer ember hiányzik a vendéglátásból, akik soha nem térnének vissza
A koronavírus-járvány okozta bizonytalanságok legnagyobb kárvallottja a vendéglátás. A nyugati világban sorra mondanak fel az ágazatban dolgozók, és ez alól Magyarország sem kivétel. Már most 40-50 ezer ember hiányzik az ágazatból itthon, a felmondott dolgozók többsége teljesen más pályára váltott. Az éttermeket áremelésre kényszerítheti a szakemberhiány - mondta el a Napi.hu-nak Kovács László, a Magyar Vendéglátók Ipartestületének elnöke.