BUX 139240.25 -0,04 %
OTP 45250 -0,11 %
header

vendéglátás

11.
06.
17:41

A magyarok többsége nem hagyja, hogy a koronavírus a jövő nyarat is tönkretegye

Bár a koronavírus-járvány szezonalitást mutat és nyáron jellemzően kevesebb a fertőzött, a biztonság kedvéért sokan mondtak le - nagyrészt külföldi - utazásokról tavaly és idén nyáron is. 2022 nyara még messze van, de a járvány újra felfutóban, az átoltottság gyakorlatilag stagnál Magyarországon és semmi garancia nincs arra, hogy fél év múlva korlátozások nélkül élhetjük az életünket. A magyarok kicsivel több mint fele jelenleg optimista és nem változtat utazási tervein - derül ki a Pulzus lapunk számára készített kutatásából.

Szerző(k):
Szász Péter
10.
31.
17:26

Egy kávéért 212 ezret kértek, ez már a rendőröknek is gyanús lett (videóval)

A fővárosi Váci útról a Rákóczi útra telepítették át üzletüket egy, a külföldi vendégek lehúzására utazó vendéglátóegység üzemeltetői. A bárban előfordult, hogy egy kávéért 212 ezret, egy pohár sörért 250 ezret kértek, a nem fizetőket pedig megfenyegették. Az üzletvezetőket őrizetbe vették - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK).

Szerző(k):
Domokos Erika
10.
29.
07:08

Már 40-50 ezer ember hiányzik a vendéglátásból, akik soha nem térnének vissza

A koronavírus-járvány okozta bizonytalanságok legnagyobb kárvallottja a vendéglátás. A nyugati világban sorra mondanak fel az ágazatban dolgozók, és ez alól Magyarország sem kivétel. Már most 40-50 ezer ember hiányzik az ágazatból itthon, a felmondott dolgozók többsége teljesen más pályára váltott. Az éttermeket áremelésre kényszerítheti a szakemberhiány - mondta el a Napi.hu-nak Kovács László, a Magyar Vendéglátók Ipartestületének elnöke.

Szerző(k):
Szabó Dániel