Zsugorodik a magyar vendéglátás
A vendéglátásban enyhült a munkaerőhiány, de nem múlt el, és az év eleji béremelést már felzabálta az infláció. Ahhoz, hogy tartósan megoldódjanak az ágazatban a munkaerőgondok, még jobb fizetések kellenének.
Zsugorodik a magyar vendéglátás
A vendéglátásban enyhült a munkaerőhiány, de nem múlt el, és az év eleji béremelést már felzabálta az infláció. Ahhoz, hogy tartósan megoldódjanak az ágazatban a munkaerőgondok, még jobb fizetések kellenének.
Másfélszeres áremelésre lenne indokolt a vendéglőkben
Indokolt lenne egy jelentős áremelés a vendéglátóhelyeken, ám a vendégek ezt nem tolerálnák, így a tulajdonosok satuba szorultak a gyorsan növekvő költségek és a nem eléggé emelkedő árak között.
Itt tartunk: vállalkozók segítik a tanárokat
Pécstől indult a kezdeményezés: helyi vállalkozók biztosítanak kedvezményes étkezést és szolgáltatásokat tanároknak és óvónőknek, ezzel is felhívva a figyelmet a bérrendezés szükségességére. Egyre többen csatlakoznak az akcióhoz, amely országossá válhat. A pedagógusoknak Orbán Viktor miniszterelnök és a Belügyminisztérium is csak 10 százalékos, azaz infláció alatti béremelést ígért.
Ikonikus éttermétől búcsúzik Szeged
Bezárt Szeged legrégebbi étterme, a Gulyáscsárda: az elmúlt hat évtizedben sikeresen működő étterem most a szakácshiány miatt nem tud tovább működni.
Bedobta a törölközőt Budapest egyik legmenőbb cukrászdája
A nyár végéig tud nyitva lenni az Édesem cukrászda, utána lehúzza a rolót. A tortaműhelyet az alapanyagok árainak száguldása kényszerítette térdre.