BUX 138960.19 -0,38 %
OTP 44830 -0,2 %
header

vendéglátás

07.
16.
08:25

Lesz, aki még árat emel a turizmusban

A következő három hónapban az előző év azonos időszakához képest a szállásadók 50 százaléka növekedést vár a vendégéjszakák számában, 46 százalékuk stagnálást, és csupán 4 százalékuk vár visszaesést a turizmus minden alágazatára kiterjedő, reprezentatív Turizmus konjunktúra index (tki) júniusi adatai szerint - közölte a Turisztikai és Vendéglátó Munkaadók Országos Szövetsége (VIMOSZ), és a GKI Gazdaságkutató.

Szerző(k):
Szász Péter
07.
04.
11:49

Kilőtték az egyik legnépszerűbb cafeteria-elemet, most mi lesz?

Vége a találgatásoknak, ugyan csak az utolsó pillanatban, de hivatalossá vált az újabb rendeletmódosítás hiányával, hogy július másodikától kenyeret már nem lehet Szép-kártyával vásárolni az élelmiszerboltban, például masszázsszalonban azonban továbbra is beváltható. Csodálkozó vásárlóból nem lesz hiány a napokban az élelmiszerboltokban, az viszont kérdéses, vajon mennyivel több pénzt hoz ez a vendéglősök, szállodások konyhájára.

Szerző(k):
Molnár Csaba