BUX 140025.02 0,29 %
OTP 45940 -0,07 %
header

vendéglátás

11.
19.
08:11

Jövő tavaszig ki sem nyitnak az éttermek

A koronavírus-járvány annyira megviselte a horeca-szektort, hogy több vendéglátóhely tulajdonosa úgy döntött, ki sem nyit jövő áprilisig, ha lesznek korlátozások, ha nem. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) Gazdaság és Versenyképesség Kutatóintézetének konferenciáján több éttermes is azt mondta, hogy az 5 százalékos áfa sokaknak nagy segítség most, de a turizmuson nem segít semmi.

Szerző(k):
Szabó Dániel
11.
16.
07:08

Óriási csődhullám indult Magyarországon - mit lép a kormány?

Egyelőre a statisztikák nem tükrözik, mennyire tragikus helyzetben érte a vendéglátóipart a novemberi korlátozás. Sok cég, amely még nem ment tönkre, a tél folyamán az utolsó utáni tartalékait is felélheti. Az ágazati érdekképviseletek azért lobbiznak, hogy a jelenlegi egyhavi támogatási programot tavaszig hosszabbítsa meg a kormány, máskülönben a munkahelymegtartás és az újranyitás is reménytelenné válhat egy nagyon jelentős vállalati kör számára.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss
11.
15.
09:10

Így kell jelezni, ha egy cég élni akar a járvány miatt elérhető adókedvezménnyel

A vendéglátásban és a szabadidős ágazatban működő vállalkozások adókedvezményének igénybevételéhez nincs szükség külön kérelem, nyilatkozat benyújtására, elegendő lesz a havi adó- és járulékbevallásukban az erre a célra kialakított mezőket egyszerűen bejelölniük - tájékoztatta Izer Norbert, a Pénzügyminisztérium adóügyekért felelős államtitkára az MTI-t.

Szerző(k):
Szepesi Anita