BUX 139772.70 0,11 %
OTP 45860 -0,24 %
header

védettségi_igazolvány

11.
09.
13:46

Ideje volna újra elővenni a védettségi igazolványt

A korábbi járványhullámok tapasztalatai alapján viszonylag hamar eljön az a pont, amikor már nem lehet egyszerre ellátni a koronavírusos és az egyéb betegeket, akkor pedig muszáj lesz átszervezni az ellátást – vélekedett Csilek András, a Magyar Orvosi Kamara BAZ megyei Területi Szervezetének elnöke az ATV Start című műsorában. Az infektológus szerint érdemes lenne újra elővenni a védettségi igazolványt.

Szerző(k):
Szepesi Anita
11.
02.
14:35

Kötelező oltás: van itt egy kis probléma

Az oltásra vonatkozó adatokat a munkáltató kizárólag a veszélyhelyzet alatt kezelheti, a megszűnését követően pedig az összes adatot meg kell semmisíteni. Így viszont a veszélyhelyzet után egy esetleges peres eljárásban a munkáltató nem fogja tudni bizonyítani, hogy miért nem fizetett munkabért egy oltatlan munkavállalónak vagy miért szüntette meg a jogviszonyát. A problémát a munkaügyi vitákban irányadó rövid keresetindítási határidők enyhíthetik - véli állásfoglalásában a Niveus Consulting Group.

Szerző(k):
Szepesi Anita