BUX 139250.46 -0,04 %
OTP 45280 -0,04 %
header

Varsó

11.
11.
14:34

A nácik által elpusztított palota lesz az új Lengyelország jelképe

Ma van a függetlenség napja, a legnagyobb lengyel nemzeti ünnep. Andrzej Duda lengyel elnök a politikai megosztottságon való felülkerekedésre szólította fel honfitársait a függetlenség visszaszerzésének centenáriuma alkalmából Varsóban rendezett központi ünnepségen. Bejelentette azt is, hogy újjáépítik a nácik által felrobbantott fővárosi Szász-palotát - jelentette az MTI tudósítója.

Szerző(k):
Domokos Erika