BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
header

válságkezelés

04.
06.
21:18

Az ellenzék szerint gyenge az eddig bejelentett kormányzati mentőcsomag

A kormánynak és Orbán Viktornak csak az emberek védelme lenne a feladata a koronavírus-járvány miatt kialakult veszélyhelyzetben, az egyéb kormányzati intézkedések pedig szükségtelenek és elfogadhatatlanok. Az ellenzék azt kéri, Orbán "ne éljen vissza a különleges és időkorlát nélküli mandátumával, ne éljen vissza a kétharmados többségével" - idézte az ellenzéki pártok képviselőinek közös sajtótájékoztatóján elhangzottakat az Index.

Szerző(k):
Domokos Erika
04.
06.
17:05

Kiderült, mennyit költene a kormány a munkahelyek megmentésére

A kormány és a munkáltatói, munkavállalói érdekképviseletek közös célja, hogy legalább annyi munkahelyet teremtsünk, mint amennyit a járvány miatt elveszítünk – hangsúlyozta Palkovics László innovációs és technológiai miniszter a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fóruma (VKF) videókonferencia keretében megtartott ülésén 2020. április 6-án.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss
04.
06.
11:29

Az embereknek nagyon gyorsan elegük lesz a karanténból - nyomás alá kerülhetnek a politikusok

A tömegek alulról érkező egyre erősebb nyomásának engedni kényszerülnek egy-két hónapon belül a nemzeti kormányok és várhatóan újraindítják a nemzetgazdaságokat. Az újonnan kialakuló világrend lényege: a kormányok nemcsak politikai, hanem gazdasági túlhatalmának kialakulása, általános befelé fordulás, a globalizáció teljes trónfosztása - jósolja Ian Bremmer, a világ egyik legbefolyásosabb kockázatelemző és politikai tanácsadó agytrösztje, az Eurasia Group elnöke.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss