BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
header

válságkezelés

04.
09.
14:36

Még csak ilyenekkel hajlandó küzdeni a kormány a munkanélküliség ellen

Azok a munkavállalók, akik a koronavírus-járvány miatt elveszítették munkájukat vagy akik mostani állásukból váltani szeretnének, a május elején induló felnőttképzéseken olyan tudásra tehetnek szert, amellyel a válság után az átlagbér másfél-kétszereséért tudnak elhelyezkedni - mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára csütörtökön az M1 csatornán.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss
04.
08.
19:49

Bejelentették a bértámogatási csomag feltételeit - készüljünk a tömeges elbocsátásokra

Bodó Sándor foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkár ismertette a kormány új bértámogatási rendszerének fő szabályait. Ennek alapján tiszta a kép: nem a teljes, hanem csak a kieső munkaidőre járna a 70 százalékos állami bérpótlás a részleges leállással érintett cégeknél. A munkaadók és a szakszervezetek egyaránt bírálják konstrukciót, amelyet számos bürokratikus akadállyal "bástyáztak" körül, ráadásul - a járványveszély idején - kötelező munkába járást ír elő és egyebek közt home office-ra nem vehető igénybe.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss
04.
07.
10:00

Out of the Box: digitális Hold-ugrás két hét alatt - mi lesz a startupokkal?

Új, online beszélgetéssorozatunkban ma 14:30-tól Oszkó Péter, Simó György és Winkler Zsolt véleményét ismerhetjük meg. Arról beszélgetünk velük, hogy ugyan zajlik a kényszer-digitalizáció mindenki magánéletében, de vajon igaz-e ez a cégekre és az általuk képviselt innovációra. Az Out of the Box virtuális eseményein választ keresünk arra a rengeteg kérdésre, amit a példátlan jelenlegi helyzet felvet.

Szerző(k):
Szabó Dániel