Hamarosan e-üzemanyaggal is tankolhatunk
Az Európai Bizottság engedélyezte a szintetikus üzemanyagok használatát, de az autógyártók nem bíznak az új technológiában.
Hamarosan e-üzemanyaggal is tankolhatunk
Az Európai Bizottság engedélyezte a szintetikus üzemanyagok használatát, de az autógyártók nem bíznak az új technológiában.
Magyarország az első a régióban, ahol LNG-töltőállomást nyitott a Shell
A térségben elsőként Magyarországon nyitott cseppfolyósított földgázt (LNG) kínáló töltőállomást a Shell nemzetközi energetikai vállalat, ami hozzá fog járulni a kormány károsanyag-kibocsátáscsökkentési céljainak eléréséhez – közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.
Üzemanyag-turizmus újratöltve: ismét van benne ráció
A szomszédos országok közül Romániában 100, Horvátországban 58, Szlovákiában 26 forinttal olcsóbb a benzin. A húsvéti kirándulások alkalmával érdemes odaát tankolni.
Döntött az EU: 2030-ig megduplázzák a megújuló energiaforrásokat
Ideiglenesen megállapodott az uniós tanács és parlament a megújuló energiaforrások részarányának megkétszerezéséről 2030-ig. Ezenkívül ágazatspecifikus célokat tűztek ki a közlekedésre, az iparra, az épületekre, valamint a távfűtésre és -hűtésre vonatkozóan.
Hirtelen csökken a gázolaj ára, bekkelje ki holnapig, ha dízel autóval jár
Péntektől jelentős üzemanyagár-csökkenésre számíthatunk: a benzin nagykereskedelmi áráról nem jósolnak annyira jó hírt, mint a gázolaj beszerzési áráról, viszont a gépjárművezetők örülhetnek a fejleménynek.