Az EU 2005-től bevezettetné a kénmentes üzemanyagot
Az EU brüsszeli bizottsága azt javasolja, hogy 2005-től kapható, 2011-től pedig kötelező legyen a kénmentes üzemanyag használata a tagországokban. Ez az üzemanyag felgyorsítja a jobb hatásfokú technológiák elterjedését. A Magyarországon kőolaj-finomítással foglalkozó Molnak a következő években 50-60 milliárd forintos nagyságrendű beruházást kell végrehajtania az ilyen üzemanyag előállítására történő átállás miatt.
