BUX 139722.16 0,07 %
OTP 45870 -0,22 %
header

űrkutatás

04.
27.
13:11

Űrtechnológiával pörgetnék fel a magyar gazdaságot

Bár gyakran egy-egy űrtechnológiát eredetileg az űrtevékenységhez fejlesztettek ki, az az élet részévé válik, megjelenik egyebek mellett az infokommunikációban, a közlekedésben, a mezőgazdaságban és az egészségügyben, éppen ezért az Európai Űrügynökséggel (ESA) folyó együttműködés versenyképességi kérdés is - fejtette ki Kara Ákos, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) infokommunikációért és fogyasztóvédelemért felelős államtitkára Johann-Dietrich Wörnerrel, az ESA főigazgatójával folytatott szerdai megbeszélést követően.

Szerző(k):
MTI