BUX 139848.57 0,16 %
OTP 45960 -0,02 %
header

űrkutatás

03.
12.
12:21

Űrből érkezett megélhetés

Marokkó szaharai részein még virágzik a meteoritkereskedelem, de egy új törvény véget vethet az üzletágnak. Berber nomádok, élelmes helyi kereskedők megélhetése szűnhet meg, ha a jogszabály életbe lép. A meteoritláz - vagy ahogy a helyiek hívják kőroham - évente dollár tízmilliókat hoz a szegényebb területeknek, hála a felvásárló egyetemeknek, múzeumoknak, és az űrkövekért rajongó turistáknak.

Szerző(k):
Szabó Dániel