Milliárdokat költ a magyar kormány űrkutatásra
A kabinet 2 milliárd 321 millió forintot hagyott jóvá az űrkutatás fejlesztésére, amelyet kiemelt jelentőségű ágazatnak neveznek a Magyar Közlönyben megjelent határozatban.
Milliárdokat költ a magyar kormány űrkutatásra
A kabinet 2 milliárd 321 millió forintot hagyott jóvá az űrkutatás fejlesztésére, amelyet kiemelt jelentőségű ágazatnak neveznek a Magyar Közlönyben megjelent határozatban.
Űrbe telepített napelemekkel kísérleteznek a nagyhatalmak
Az űrben működő napelemek nagy előnye földi társaikkal szemben, hogy tervezhetők úgy, hogy számukra sose menjen le a Nap. Arra pedig, hogy a megtermelt áramot - használatra - le kellene hozni a földre, a kínaiaknak volna egy ötletük.
Hamarosan műholdja lehet Magyarországnak
Ferencz Orsolya űrkutatásért felelős miniszteri biztos szerint az űrtevékenység már régen nem presztízskérdés.
Magán-űrrepülőtér épülhet Oroszországban
Magán-űrrepülőtér építéséről állapodott meg az oroszországi Nyizsnyij Novgorod megye önkormányzata, fejlesztési vállalata és a KoszmoKursz elnevezésű magáncég - közölte szerdán az Interfax hírügynökség az MTI szerint.
Űrközpont létrehozására adott utasítást Putyin
Nemzeti űrközpont létrehozására utasította Vlagyimir Putyin elnök szerdán az orosz kormányt, a Roszkoszmosz állami űripari vállalatot és a moszkvai önkormányzatot - jelentette az MTI.