Az űrben folytatódhat a gyarmatosítás: Európa embert küldene a Holdra
Az Európai Űrügynökség (ESA) vezetője még ebben az évtizedben európai űrhajóst akar a Holdra juttatni, az újabb holdraszállásokkal kontinenssé minősülhetne az égitest.
Az űrben folytatódhat a gyarmatosítás: Európa embert küldene a Holdra
Az Európai Űrügynökség (ESA) vezetője még ebben az évtizedben európai űrhajóst akar a Holdra juttatni, az újabb holdraszállásokkal kontinenssé minősülhetne az égitest.
Föld légkörében felrobbanó aszteroida olvasztotta üveggé a talajt
Még 12 000 évvel az Atacama-sivatag felett nagyjából 1,6 kilométerrel robbanhatott fel az az aszteroida, amitől olyan forróság keletkezett, hogy megolvadt tőle a talaj. Enyhe lökéshullámot is kiváltott a légkörbe lépő szikla széthullása.
Atomerőművet vinnének a Holdra
A NASA ötletpályázatot írt ki, hogyan lehetne egy atomerőművet építeni a Hold felszínén. A cél az, hogy az évtized végére egy naptól független energiaforrást hozzanak létre, ami az alapja lehet egy állandó holdbázisnak.
Elképesztő ostobaságot műveltek az oroszok az űrben
Az orosz hadsereg megmutatta, milyen az, amikor egy elefánt betéved a porcelánboltba vagy egy rossz gyerek a homokozóba. Egy használaton kívüli műholdon próbálták ki új műholdpusztító fegyverüket, nem törődve azzal, hogy a ha valamit felrobbantanak az űrben az csak nagyon-nagyon sokára esik vissza a földre.
Sok magyar űrhajósjelöltet vár a kormány
A hazai űrprogramot a lehető legtöbb ember számára megnyitná Ferencz Orsolya, a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) űrkutatásért felelős miniszteri biztosa. Végül csak egy valaki hagyhatja hátra a bolygót.