Oroszország új szankciókat vet ki a pénzügyi és energetikai szektorokra
Vlagyimir Putyin orosz elnök megtiltotta az úgynevezett nem barátságos országok befektetőinek, hogy az év végéig részvényeket adjanak el kulcsfontosságú energiaprojektekben és bankokban, fokozva ezzel a Nyugattal szembeni szankciós harcban a nyomást. A lépés erősíti az orosz tőkekontrollt, korlátozva a vagyonelemekhez való hozzáférést. Friss adatok szerint a nyugati cégek kivonulása már évtizedes károkat okozott az orosz gazdaságnak, Vlagyimir Putyin elnök lépése ezt próbálhatja tompítani.



