BUX 139206.20 -0,07 %
OTP 45340 0,09 %
header

új_széchenyi_terv

02.
19.
17:33

Magyarország energianagyhatalom lehetne - Szeged lenne az egyik központ

A napokban újabb KEOP-pályázatok nyílnak - azonban a szabályozás kiszámíthatatlan alakulása, például az energiaárak központi csökkentése komoly akadály a geotermikus energia hazai felhasználásának bővülése előtt. A rendelkezésre álló EU-források roppant szűkösek, a támogatási igény csak a Dél-Alföldön jóval magasabb - mondja Kóbor Balázs geológus, a Dél-alföldi Termálenergetikai Klaszter és a Magyar Termálenergia Társaság tagja.

Szerző(k):
Major András