BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
header

töosz

04.
19.
23:59

Munkacsoport dönt az oszlophasználati díjakról

A Magyar Áramszolgáltatók Egyesülete (MÁE) és a Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége azt javasolja az önkormányzatoknak, hogy egyelőre ne kezdeményezzenek bírósági eljárásokat az oszlophasználati díjjal kapcsolatban. A tegnapi egyeztetést követően a tárgyaló felek egy olyan munkacsoport létrehozását kezdeményezik, amely az áramszolgáltatók, az önkormányzati szféra, illetve a Belügyminisztérium és a Gazdasági Minisztérium képviselőinek bevonásával javaslatot tesz az oszlophasználati díjra vonatkozó eljárási szabályokra és a díj mértékére. Egyetértettek abban, hogy a visszamenőleges díjfizetésre vonatkozóan a végső bírósági döntést tekintik majd irányadónak, a döntés, valamint a szakértői javaslatok függvényében egyeztetnek a végleges szabályokról és díj nagyságáról.

Szerző(k):
Baka Zoltán