Új önkormányzati szövetség alakul
Várhatón a jövő év első hónapjaiban Települési Önkormányzatok Országos Szövetségébe olvad a Magyar Önkormányzatok Szövetsége – jelentették be a két szövetség balatonfüredi konferenciáján.
Új önkormányzati szövetség alakul
Várhatón a jövő év első hónapjaiban Települési Önkormányzatok Országos Szövetségébe olvad a Magyar Önkormányzatok Szövetsége – jelentették be a két szövetség balatonfüredi konferenciáján.
Munkacsoport dönt az oszlophasználati díjakról
A Magyar Áramszolgáltatók Egyesülete (MÁE) és a Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége azt javasolja az önkormányzatoknak, hogy egyelőre ne kezdeményezzenek bírósági eljárásokat az oszlophasználati díjjal kapcsolatban. A tegnapi egyeztetést követően a tárgyaló felek egy olyan munkacsoport létrehozását kezdeményezik, amely az áramszolgáltatók, az önkormányzati szféra, illetve a Belügyminisztérium és a Gazdasági Minisztérium képviselőinek bevonásával javaslatot tesz az oszlophasználati díjra vonatkozó eljárási szabályokra és a díj mértékére. Egyetértettek abban, hogy a visszamenőleges díjfizetésre vonatkozóan a végső bírósági döntést tekintik majd irányadónak, a döntés, valamint a szakértői javaslatok függvényében egyeztetnek a végleges szabályokról és díj nagyságáról.
A TÖOSZ minden ingyen átadott közművagyonra kompenzációt kér
Információink szerint a több mint 1600 helyhatóságot tömörítő Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége (TÖOSZ) nem elégszik meg a gázközművagyon utáni kompenzációval, s az ingyen átadott összes közműrendszer után vagyoni részesedést szeretne. A szövetség jogászai e célból alkotmánybírósági beadványt fogalmaznak meg.
A következő ciklusra csúszik az új önkormányzati törvény
A Belügyminisztérium (BM) szerint idén decemberre készülhet el az önkormányzati rendszer továbbfejlesztéséről szóló törvénycsomag. A kormány a jövőben növelné a saját bevételek arányát a helyhatóságok összes forrásain belül.