BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
08.
15.
15:41

A kormány nem ad támogatást az önkormányzati víziközmű-szolgáltatóknak

A befagyasztott díj ellenére az elmúlt közel tíz évben semmilyen támogatást nem kaptak az önkormányzati tulajdonú víziközmű-szolgáltatók és önkormányzatok, és most kiderült, az elszálló energiaárak miatt sem kapnak. A Települési Önkormányzatok Országos Szövetségének (TÖOSZ) elnöke a tagjaiknak címzett körlevélben kéri a „felelős önkormányzati vezetőket”, hogy adják át a víziközmű-vagyonukat az államnak, amely kijelöli a szolgáltatót. Az elnök reményét fejezte ki, hogy az eszközök közösségi tulajdonban maradnak, és "nem lesznek kiszolgáltatva a profit mindenhatóságának".

Szerző(k):
Domokos Erika
04.
19.
07:02

Koronavírus - egyre nagyobb gondban a helyi önkormányzatok

A TÖOSZ levélben kér tájékoztatást a kormánytól az önkormányzatok járvány miatti védekezési költségeinek elszámolásáról és állam általi térítéséről, a veszélyhelyzet alatti önkormányzati feladatfinanszírozásról, a gépjárműadó 40 százaléka elvonásának pótlásáról. A levélben egyebek mellett javasolják, hogy a kormány engedélyezze az önkormányzatok működéséhez éven túli, három éves hitel felvételét, és javasolják azt is, hogy az álláskeresési támogatást emeljék háromról hat hónapra.

Szerző(k):
Domokos Erika