BUX 140514.70 0,64 %
OTP 45960 -0,02 %
08.
05.
06:00

Fogytán a betegek türelme, hiába több az orvos

2010 és 2024 között jelentősen, mintegy kilencezerrel nőtt a hazai egészségügyben praktizáló orvosok száma, ezt Takács Péter egészségügyért felelős államtitkár is elmondta Esztergomban. A betegek mégis gyakran hosszú várakozási időkkel és túlterhelt rendelőkkel szembesülnek. A probléma hátterében nemcsak területi egyenetlenségek, az üres praxisok száma, de még a kettős praxisok is állnak.

Szerző(k):
Koncsek Rita