Kiadták az új jelentést a magyar gáztárolókról
A magyarországi földgáztárolók töltöttsége 4,938 milliárd köbméter, az összkapacitás 78,02 százaléka volt október 15-én a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) adatai szerint.
Kiadták az új jelentést a magyar gáztárolókról
A magyarországi földgáztárolók töltöttsége 4,938 milliárd köbméter, az összkapacitás 78,02 százaléka volt október 15-én a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) adatai szerint.
Rossz hírt kaptak a síelés szerelmesei
Idén sokkal nehezebben indul a síszezon, mint az elmúlt években, mert a síközpontok az elmúlt évtizedben Csehországban hozzászoktak ahhoz, hogy műhó gyártásával hosszabbítják meg a szezont, ami viszont nagyon energiaigényes és idén borzasztóan drága.
Brutális légszennyezettségi adatokra figyelmeztetnek
A Habitat adatai szerint Magyarországon négymillió ember él olyan lakásban, ahol részben vagy kizárólag szilárd tüzelőanyaggal fűtenek. A tűzifarendelet miatt is aggódik a civil szervezet, és arra szólítják fel a kormányt, hogy a jelenlegi ötmilliárd forintról húszmilliárd forintra emeljék a keretösszeget.
A kormány télre bezáratja a kisebb kormányablakokat
A sokszorosára növekedett energiaárak miatt a kormány 25 százalékos gázfelhasználás-csökkentést írt elő az állami szerveknél, ezért 2022. november 2. és 2023. március 17. között egyes, kisebb forgalmú kormányablakokban és okmányirodákban szünetel az ügyfélfogadás - közölte szerdán a Miniszterelnökség.
Langyos télben bíznak Romániában
Románia túlnyomó részben saját forrásból töltötte fel gáztározóit, ami jó hír, ám az már kevésbé, hogy a tavalyi hoz képest tízszer drágább energiahordozó várja, hogy elégessék a fűtési rendszerekben.