Szokott tejet venni? Erről jobb, ha tud!
A „tej” kifejezés az emlősállatok, illetve emberek emlőjéből származó fehérjében, zsírban és egyéb tápanyagokban dús táplálékot jelenti. Az utóbbi években azonban a köznyelvben elterjedt a „növényi tej” kifejezés is, amit olyan növényi italokra használnak, melyek nem tartalmaznak tejet, hanem jellemzően növényi részekből víz, olajok és adalékanyagok hozzáadásával összeállított italok - hívja fel a figyelmet a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih).



