Jól megszedi magát a magyar állam a kisbefektetőkön
A háztartások tavaly mintegy 370 milliárd forintnyi árfolyamnyereséget értek el a nem állampapír-jellegű magyar értékpapírjaikon. Tartós befektetési számát viszont a Magyar Nemzeti Bank (MNB) adatai szerint nem sokat nyitottak, vagyis a szép hozam 15 százaléka az államhoz kerülhet.




