Leeresztettek az állampapírok, de még zsebre lehet tenni 9-10 százalékot
Van élet és magas kamat az állampapírokon túl: egyes banki kötvényekkel és stabil osztalékfizető részvényekkel nem lehetetlen az évi 9-10 százalék hozam.
Leeresztettek az állampapírok, de még zsebre lehet tenni 9-10 százalékot
Van élet és magas kamat az állampapírokon túl: egyes banki kötvényekkel és stabil osztalékfizető részvényekkel nem lehetetlen az évi 9-10 százalék hozam.
Már nem menő a párnaciha, most erre esküsznek a magyarok
A magyar háztartások összesen 135 és 290 milliárd forint közötti kamatbevételtől esnek el azzal, hogy lekötött betétek helyett készpénzben tárolják a pénzüket. A kamatjövedelem után ugyanis nemcsak 15 százalékos szja-t, azaz kamatadót, hanem a 13 százalékos szochót is fizetni kell, ami együttvéve már 28 százalékos adóterhet jelent. Viszont abban az esetben, ha TBSZ-re köti le valaki a betétet, akkor a szocho alól rögtön mentes és 5 év után már kamatadót sem kell fizetnie.
Menekül a kamatadó elől a magyar
A kamatjövedelemre kivetett szocho bevezetése óta több tízezren nyitottak tartós befektetési számlát (TBSZ), újra népszerű a NYESZ is.
Állampapír helyett egy másik adómentes konstrukcióba viszik a pénzüket a magyarok
Az utóbbi években jelentősen növekedett a rendszeres megtakarítási programok iránti érdeklődés Magyarországon, különösen a tartós befektetési számlák (tbsz) terén. A CIB Bank tapasztalatai szerint egyre több ügyfél választja az értékpapírszámlával történő megtakarítást, amely már kisebb összegek esetén is érdemi eredményeket hozhat.
Adóelkerülő megtakarításba menekülnek a magyarok
A tartós befektetési számlákon (TBSZ) felhalmozódott rekordösszeg azt mutatja, hogy az állampapírból kivett hozamok után továbbra sem akarnak adózni a befektetők.