Az államnak kellene megvásárolnia a külső üzletrészeket?
Két megoldási lehetőséget tart lehetségesnek a szövetkezeti külső üzletrész-tulajdonosok helyzetének rendezésére a Mezőgazdasági Szövetkezők és Termelők Országos Szövetsége (MOSZ). A szövetkezetek érdemi állami segítséggel tehetnének ajánlatot a külső üzletrészek megvásárlására, illetve az államnak kellene vételi ajánlatot tenni minden tulajdonos üzletrészének megvásárlására a névérték 100 százalékán, de legfeljebb az eredeti szerzési áron.
