Csak az „alanyi jogú” szövetkezeti tulajdonosok kifizetése lenne biztos
Ma tárgyalja az Országgyűlés mezőgazdasági bizottsága a szövetkezetek külsőüzletrész-tulajdonosainak kifizetését szabályozó törvény tervezetét. Az anyag szerint az ,,alanyi jogon” külső üzletrészhez jutott tagokat a szövetkezetek állami hitelből is kártalaníthatnák, a nem alanyi jogú tulajdonosokat viszont önerőből kellene kifizetniük.
