BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
header

szociális

12.
13.
17:00

Kásler Miklós nettó 50 ezret oszt ki a szociális dolgozóknak, de nem mindenkinek

Bruttó 75 ezer forinttal ismeri el a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság (SZGYF) által fenntartott intézmények dolgozóinak bátor helytállását és odaadó munkáját Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere. Emlékezetes, hogy a szociális dolgozók tavaly kimaradtak a bruttó 500 ezer forintos koronavírus-jutalomból - amelyet az egészségügyi dolgozók megkaptak - így némi kompenzációt jelenthet ez a mostani lépés. A gond csak az, hogy az ágazatban lévők többsége ebből is kimarad.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss
12.
11.
08:06

Újratölti a kormány a minimálbéremelést, ennyit ér a 20 százalék

Lényegében a garantált bérminimum és a minimálbér jövő évi emelését csomagolja újra a kormányzati kommunikáció, amikor a szociális és gyermekvédelmi területen-, a kulturális és közművelődési ágazatban-, valamint bölcsődékben dolgozók 20 százalékos béremelését hirdeti. A dolgozók túlnyomó többségénél mindegyik területen a legkisebb bérek adják az igazodási pontot a fizetések meghatározásánál, és az érintettek keresete is nagyrészt a garantált bérminimumhoz közelít.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss
12.
04.
08:08

Túlterheltséget mutat több gyermekotthon

Évről évre csökken a gyermekotthonokban élők száma, miközben egyre több fiatal kerül nevelőszülőkhöz, azonban még mindig a túlterheltség jeleit mutatja a hálózat néhány intézménye. Több otthon zsúfolásig megtelt, a nem megfelelő közeg miatt pedig gyakoriak a szökések is. Néhány a családjából kiemelendő gyermeknek pedig azért húzódik el a kimenekítése, mert előfordul, hogy nincs férőhely a térség intézményeiben, ahová helyezhetnék őket.

Szerző(k):
Kónya Ádám
11.
30.
07:08

"Túlélési stratégiára" rendezkedhettek be a szociális intézmények

Hatalmas a munkaerőhiány az ország szociális intézményeiben. A probléma különösen súlyosan érintheti a hátrányosabb helyzetű térségeket. A szegényebb járásokban az anyagi nehézségek miatt előfordul, hogy a fenntartó nem engedi új alkalmazottak felvételét a szabad pozíciókra, hiába lenne kötelező és szükséges a helyek feltöltése. A beígért jelentős béremelés is egybemosódik a minimálbér növelésével. Nem látszik, hogyan csillapodhatna az ágazat leterheltsége.

Szerző(k):
Kónya Ádám