BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
header

szociális

01.
03.
10:35

Fabók Márton: az nem jó irány, hogy a falu határába épített napelemparkhoz éppen a falunak nincs semmi köze

A magyarországi napelemes termelőkapacitás növekedésének nagyságát jelzi, hogy míg 2015-ben az ilyen erőművek mindössze 153 MW teljesítményre voltak képesek, az Energiahivatal legutóbb már azt jelentette, hogy e méret meghaladta az 1500 MW-ot. Ez azonban nem minden, sőt: meglehet, hogy ezzel eleve rossz irányba indultunk el, mert rossz irányba nézünk. Legalábbis erre jutott legújabb tanulmányában a Szolidáris Gazdaság Központ (SZGK), szerintük a magyar napelemboom éppen azt a problémát nem oldja meg, amire eredetileg született. Erről, az energiaközösségekről és az energiaárrobbanás okairól szól a Napi.hu legújabb video-podcastja

Szerző(k):
Szabó István M.
12.
31.
08:27

Még egy ilyen karácsonyt senkinek sem kívánunk

A pandémia okozta lezárások és a gyülekezési tilalom miatt hónapokig nem volt tartható csoportos adományosztás. Ekkortájt rengeteg felajánlás ragadt a segélyszervezetek raktáraiban. A probléma elsősorban az elmúlt telét érintette. A felhalmozódott adományok java (részben ruhák és tartós élelmiszerek) csak 2021 első felében, a tilalom feloldása után kerülhetett a rászoruló családokhoz.

Szerző(k):
Kónya Ádám