BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
header

szocho

08.
04.
20:02

Csak a magyar lakosság felső 30 százaléka rendelkezik érdemi megtakarítással

A kormány saját bevallása szerint is azzal a céllal változtatta meg az új befektetéseket terhelő adót, hogy az állampapírokat még vonzóbbá tegyék a lakossági ügyfelek számára. A befektetett pénzösszegek, megtakarítások tőkeösszege után nem kell a szochót befizetni, csak a realizált kamat után. A Napi.hu legújabb podcastjában Deák Dávid, az Equilor Befektetési Zrt. üzletkötője beszélt a változás piaci hatásairól és az első tapasztalatokról.

Szerző(k):
Gáll Csongor
07.
26.
16:14

Még a szerencse fiai sem úszhatják meg az adózást, avagy nyertes fizess!

Sokan álmodoznak arról, hogy a fárasztó mindennapi munka helyett egyszerűbb lenne nyerni egy nagyobb összeget, és kész. Ráadásul van alapja a bizakodásuknak, hiszen manapság úton-útfélen szerencsejátékokba, nyereményjátékokba botlunk. A lottó, a kenó, a tippmix és társai mellett elterjedtek az olyan módozatok, amiket interneten, televízióban, rádióban, sajtókiadványokban, üzletekben, termékek csomagolásán hirdetnek meg, sőt, a mázlistákkal az is előfordul, hogy vetélkedőn, versenyen vagy nyereménybetétkönyv által jutnak pénzhez. Adózási szempontból azt érdemes ilyenkor vizsgálni, hogy keletkezik-e jövedelem és ezáltal adókötelezettség a nyerteseknél, no meg persze azt is, hogy olyankor ki állja a számlát.

Szerző(k):
Sánta András