Koronavírus: fájdalmas döntést hozott az osztrák kormány
Karácsony után, december 26-ától újfent átfogó zárlat lép életbe Ausztriában a koronavírus-járvány miatt - jelentette be az osztrák kormány péntek este az MTI szerint.
Koronavírus: fájdalmas döntést hozott az osztrák kormány
Karácsony után, december 26-ától újfent átfogó zárlat lép életbe Ausztriában a koronavírus-járvány miatt - jelentette be az osztrák kormány péntek este az MTI szerint.
Egy hét alatt kiütötték a cseh vendéglősöket
Egy héten belül enyhített és szigorított a cseh kormány a járványügyi szabályokon, bár a vendéglősök, akiket sújt az intézkedés tiltakoznak az ellen, hogy náluk pörögtek volna fel a fertőzések.
Csehországban romlik a helyzet, de marad a laza járványkezelés
Bár a koronavírusjárvány-helyzet az utóbbi napokban mérsékelten romlott Csehországban, a kormány hétfőn úgy döntött, egyelőre nem térnek vissza a korábbi szigorúbb óvintézkedésekhez - írja az MTI.
Merkel tovább szigorítana a németországi járványhelyzet miatt
Több mint egy hónap részleges zárlat után sem enyhül a koronavírus-járvány második hulláma Németországban. Angela Merkel kancellár hétfői sajtóértesülések szerint újabb szigorításokat sürget - írja az MTI. Orbán Viktor miniszterelnök Magyarországon meghosszabbította a már érvényben lévő korlátozásokat.
Magyarországnak rossz előjel a koronavírus-járvány osztrák helyzete
A koronavírus-járvány miatt elrendelt teljes zárlat után is szigorú korlátozásokkal kell számolni Ausztriában - közölte Sebastian Kurz osztrák kancellár a Kleine Zeitung napilap vasárnapi számának adott interjúban az MTI szerint. Ausztria eseményeire magyar szemmel azért érdemes odafigyelni, mert Orbán Viktor miniszterelnök többször is labornak nevezte az országot, amelynek intézkedéseit két héttel követi a magyar helyzet.