BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

szerződés

02.
12.
09:00

Rossz hír jött az építőiparból

Decemberben az építőipar termelése 2,2 százalékkal alacsonyabb volt a 2013. decemberinél. Az épületek építményfőcsoportban a termelés 4,9 százalékkal csökkent, az egyéb építmények esetében 1,2 százalékkal nőtt. Az év egészében a termelés 14,2 százalékkal magasabb volt, mint 2013-ban. Ezen belül az épületek építése 4,2, az egyéb építményeké 24,8 százalékkal bővült. Az elmúlt évben az építőipari vállalkozások 17,3 százalékkal kisebb volumenű új szerződést kötöttek, mint 2013-ban - közölte a KSH.

Szerző(k):
Economx