Még mindig folyik a sugárszennyezett víz
A fukusimai atomkatasztrófa után hét évvel még mindig szivárog sugárszennyezett víz a tengerbe az erőműből - írja az MTI-re hivatkozva a Zoom.hu.
Még mindig folyik a sugárszennyezett víz
A fukusimai atomkatasztrófa után hét évvel még mindig szivárog sugárszennyezett víz a tengerbe az erőműből - írja az MTI-re hivatkozva a Zoom.hu.
Kályhával fűt? Veszélyre figyelmeztet a minisztérium
A hulladékok elégetésére a háztartási tüzelőberendezések - például kályhák, kandallók - alkalmatlanok. A kezeletlen fa és a papír kivételével tilos minden hulladék elégetése - hívja fel a figyelmet a Földművelésügyi Minisztérium.
Teller Ede már 60 éve a globális felmelegedés veszélyeire figyelmeztetett
Már 1959-ben a globális felmelegedés veszélyeire figyelmeztette az amerikai kőolajipar vezetőit, kormányilletékeseket, közgazdászokat Teller Ede atomtudós az amerikai kőolajipar létrejöttének 100. évfordulója alkalmából rendezett szimpóziumon - írja újonnan napvilágot látott dokumentumok alapján a The Guardian brit napilap honlapja.
Kétségbeesett küzdelem a szmog ellen
Kétségbeesett harcot folytat Varsó önkormányzata és a lengyel főváros lakossága a fojtogató szmog ellen. A legszörnyűbb tapasztalat az, hogy az sem véd a borzalmas levegő ellen, ha valaki a zárt térben, például a lakásában tartózkodik.
Feljelentést tesznek a Szamos folyó szennyezése miatt
Az Erdélyi Magyar Néppárt (EMNP) környezetvédő szakpolitikusa, Babos Krisztina bejelentette, hogy ügyészségi feljelentést tesz amiatt, hogy - a román-magyar határ közelében levő - Vetés községben működő Unicarm hús- és tejfeldolgozó üzem folyamatosan szennyezi a Szamos folyót.