Újra odacsap a kormány az önkormányzatoknak
Nem elég, hogy az önkormányzatoknak vissza kell utalniuk a fel nem használt uniós támogatásokat, még számlát is kell nyitniuk ehhez az államkincstárnál nem kis összegért.
Újra odacsap a kormány az önkormányzatoknak
Nem elég, hogy az önkormányzatoknak vissza kell utalniuk a fel nem használt uniós támogatásokat, még számlát is kell nyitniuk ehhez az államkincstárnál nem kis összegért.
Egyre több a kiegyenlítetlen számla
Csökkent a halasztott fizetések aránya a hazai vállalatok közötti kereskedelemben (B2B), ugyanakkor nőtt a számlák kiegyenlítésének ideje, és a behajthatatlan követelések száma - írja közleményében az Atradius .
Újabb szolgáltató csatlakozott a Díjnethez
Az elmúlt héten a Tiszamenti Regionális Vízművek Zrt. (TRV) is csatlakozott a Díjnet rendszeréhez, ezt követőn a TRV mintegy 250 ezer ügyfele is elérheti az e-számlázással foglalkozó cég szolgáltatásait - közölte a Díjnet az MTI-vel.
Számlák fizetése: ezért esnek késedelembe a magyarok
A számlák 77 százalékát fizetik időben a magyarországi ügyfelek, 19 százalékát késve rendezik, 4 százalékát pedig egyáltalán nem fizetik ki, ami megfelel a tavalyi adatoknak - ismertette Agárdi Marianna, az EOS Magyarország fedezetlen követeléskezelési igazgatója a kintlévőség-kezelő vállalatcsoport legújabb kutatásának eredményét szerdán az MTI szerint.
Többmilliós bírságot kapott az egyik takarékszövetkezet
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) 7 millió forintra bírságolta a Fókusz Takarékszövetkezetet pénzforgalmi jogszabálysértésekért, amelyeket a hitelintézetnek december végéig orvosolnia kell - közölte az MNB a honlapján kedden.