A többség már bankkártyával és netbankon keresztül egyenlíti ki számláit
Egyre többen választják a bankkártyás és a netbanki fizetést azok közül, akik számláik kiegyenlítéséhez papíralapúról elektronikus fizetésre térnek át.
A többség már bankkártyával és netbankon keresztül egyenlíti ki számláit
Egyre többen választják a bankkártyás és a netbanki fizetést azok közül, akik számláik kiegyenlítéséhez papíralapúról elektronikus fizetésre térnek át.
Tízből 9-en sárga csekken fizetnek
Tízből kilenc magyar sárga csekket használ számlabefizetéseihez, és elsősorban költségtakarékosságból nem váltanak elektronikus fizetési megoldásokra - derül ki a Kutatópont Kft. reprezentatív felméréséből.
Jelentősen csökkent a kormány MNB-betétje
Több mint 400 milliárd forinttal csökkentek a kormányzati betétek augusztusban, amivel a kincstári egységes számlán (kesz) 1713 milliárd forint maradt hó végén.
Tovább élesedik a rezsiharc
A távközlési-, valamint a gázszolgáltatóknak szeptember 1-jétől akkreditált tanúsító szervezet által kiállított tanúsítvánnyal kell igazolniuk a számlázási rendszerük biztonságát - ekkor lép hatályba az erről szóló törvényi előírás.
Nagy meglepetésre készülnek Orbánék - ezermilliárdokról dönthetnek
A következő hónapokban nem várható az államadósság csökkenése, dacára annak, hogy a kormány a 2114,5 milliárd forintos jegybanki betéten üldögél. A kormánynak tavaly már bejött az államadósság mesterséges csökkentése - nem zárható ki, hogy idén is megpróbálkoznak a trükkel.