BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

szabadság

05.
20.
09:54

Rosszullét oltás után, igazolatlan hiányzással: ezt teheti a szorult helyzetbe került dolgozó

Több vállalatnál már egy, vagy két fizetett szabadnappal jutalmazzák azokat a dolgozókat, akik beoltatják magukat koronavírus ellen. Lapunk azonban tud olyan cégről is, ahol a munkáltató minimális méltányosságot sem mutatott a vakcináció megpróbáltatásai iránt. Mit tehet a munkavállaló akkor, ha oltás után rosszul lesz - miközben még az orvos sem írja ki - ám a főnöke bünteti azért, mert nem igazolja távollétét?

Szerző(k):
K. Gergely Kiss