Fontos információkat kaptak a strandolni vágyók
Sok helyre igazolás nélküli is lehet menni fürdeni.
Fontos információkat kaptak a strandolni vágyók
Sok helyre igazolás nélküli is lehet menni fürdeni.
Rosszullét oltás után, igazolatlan hiányzással: ezt teheti a szorult helyzetbe került dolgozó
Több vállalatnál már egy, vagy két fizetett szabadnappal jutalmazzák azokat a dolgozókat, akik beoltatják magukat koronavírus ellen. Lapunk azonban tud olyan cégről is, ahol a munkáltató minimális méltányosságot sem mutatott a vakcináció megpróbáltatásai iránt. Mit tehet a munkavállaló akkor, ha oltás után rosszul lesz - miközben még az orvos sem írja ki - ám a főnöke bünteti azért, mert nem igazolja távollétét?
Keserű csalódás érte az orvosokat, a kamara levelet írt Káslernek
Az egészségügyi szolgálati jogviszony alá tartozó orvosok jelentős részének kevesebb lett az éves szabadsága, mint amennyi a közalkalmazotti jogviszonyuk fennállása alatt illette meg őket. A Magyar Orvosi Kamara (MOK) a helyzet orvoslása érdekében levelet írt Kásler Miklós emberi erőforrás miniszternek.
Kényszerszabadságra küld több mint 700 embert a bukaresti repülőtér-üzemeltető állami vállalat
Kényszerszabadságra küldi több mint 700 alkalmazottját a bukaresti repülőtereket üzemeltető állami vállalat, mivel a járvány idején 75 százalékkal csökkent az utasforgalom – közölte szerdán a vállalat.
Szabadnappal jutalmazza oltott dolgozóit a Telenor
Az átoltottság növelése és az oltási kedv támogatása érdekében a Telenor is csatlakozik azokhoz a vállalatokhoz, amelyek a koronavírus elleni oltásért szabadnapot adnak munkavállalóiknak - írja közleményében a vállalat. A már oltott kollégák is élhetnek a lehetőséggel.