Öthetes csúcson a segélykérők száma Amerikában
Az év utolsó hetében a vártnál többen, 375 ezren igényeltek munkanélküli segélyt az Egyesült Államokban - jelentette az amerikai munkaügyi tárca. A 375 ezres érték öthetes csúcsnak számít.
Öthetes csúcson a segélykérők száma Amerikában
Az év utolsó hetében a vártnál többen, 375 ezren igényeltek munkanélküli segélyt az Egyesült Államokban - jelentette az amerikai munkaügyi tárca. A 375 ezres érték öthetes csúcsnak számít.
Tovább csökkent az amerikai segélykérők száma
25 ezer fővel 370 ezerre csökkent az első ízben munkanélküli segélyt igénylők száma múlt héten az Egyesült Államokban - jelentette a munkaügyi minisztérium. Az adat valamivel alacsonyabb a vártnál, a piac arra számított, hogy a segélykérők száma 375 ezerre csökken.
Jó adat jött az Egyesült Államokból
A szakértők által várt szintre csökkent az első alkalommal munkanélküli segélyt kérők száma a múlt héten az Egyesült Államokban.
Bér és nyugdíj egyszerre? - A hónap vége a határidő
Október végéig kell a kormány elé terjesztenie Balog Zoltán emberierőforrás-miniszternek a segélyezési plafonról szóló törvénymódosítás tervezetét - derül ki a Magyar Közlöny legutóbbi számából, amelyben kormányhatározat jelent meg a 2013-as büdzsé egyenlegét javító lépésekkel kapcsolatos feladatokról. Szintén október vége a határidő arra a javaslatra, amelynek biztosítania kell, hogy a közszférában a munkavállalók ne kaphassanak egyszerre munkabért és nyugdíjat is.
A gyermekes családokon csattanhat az ostor - csak elvben jó a segélyplafon
Elviekben egyetért a Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége (TÖOSZ) Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter pénteki bejelentésével, amelyben felülről limitálnák az önkormányzati segélyeket − mondta a Napi Gazdaságnak Schmidt Jenő, a TÖOSZ elnöke.