BUX 139409.87 1,3 %
OTP 44820 1,91 %
header

samsung

10.
07.
00:00

Bajban a HTC, megállíthatatlan a Samsung

A tajvani HTC mobiltelefon-gyártó 3,5 milliárd tajvani dollár (120 millió USA-dollár) üzemi veszteséggel zárta a harmadik negyedévet, miután árbevétele harmadával zuhant április−júniushoz képest. Ez az első negatív eredményt hozó negyedév a cég történetében. A nettó veszteség 2,97 milliárd tajvani dollár lett − egy évvel korábban még 3,9 milliárdos profitot zsebelt be a cég. Szakértők szerint mára világossá vált, hogy a HTC nem tudott tartósan sikeres márkát építeni, így hasonló sors várhat rá, mint a Nokiára és a BlackBerryre. Az előbbi mobiltelefon-üzletága a Microsofthoz kerül, az utóbbit egyik részvényese vásárolhatja fel, majd vezetheti ki a tőzsdéről.

Szerző(k):
Komócsin Sándor
09.
20.
00:00

Új gyárat épít Jászfényszarun a Samsung

A kormány stratégiai megállapodást írt alá a Samsung Electronics Magyar Zrt.-vel Jászfényszarun, a Samsung televíziógyárában, ahol egyúttal letették a vállalat új gyárépületének alapkövét is. A 22 ezer négyzetméter alapterületű V3 gyáregység alapításával a vállalat célja a termelés hatékonyságának növelése. A közel 30 millió dollár (mintegy 6,6 milliárd forint) értékű beruházással a cég mintegy száz új munkahelyet teremt Jászfényszarun. (Az nem derült ki, hogy az új gyárnak köszönhetően mennyivel nő a cég magyarországi termelése). A 24 éve alapított jászfényszarui gyár ma Európa legnagyobb, továbbá a világ egyik legmodernebb tévégyára. A dél-koreai vállalat Magyarországon közel háromezer főt foglalkoztat, az eddigi hazai beruházások mértéke megközelíti a 160 milliárd forintot, és tevékenységével nagyban hozzájárul a hazai GDP növekedéséhez − mondta Kyu Jin Lee, a jászfényszarui gyár elnöke az ünnepségen.

Szerző(k):
Diószegi József