Autópálya-mizéria Erdélyben
Drágul, de legalább elkészül az észak-erdélyi autópálya következő szakasza, amelyet egy török vállalat épít, ám a 18 hónapos határidőt nem tudják tartani, akárcsak a vállalat költségkeretet.
Autópálya-mizéria Erdélyben
Drágul, de legalább elkészül az észak-erdélyi autópálya következő szakasza, amelyet egy török vállalat épít, ám a 18 hónapos határidőt nem tudják tartani, akárcsak a vállalat költségkeretet.
Növekedésről és veszteségről jelentett az OTP román leánya
Az OTP Bank Románia 15 millió lej adózás utáni veszteséggel zárta az idei első három negyedévet, amit a nagyobb céltartalékok magyaráznak – közölte csütörtökön a magyar bank romániai leányvállalata. A működési eredmény 2022 első kilenc hónapjában elérte a 146 millió lejt, ami 67 százalékos éves növekedést jelent.
Ukrajna miatt is fejleszti kikötőit Románia
A Fekete-tenger menti konstancai és a dunai galaci kikötők fejlesztéséről fogadott el jogszabályokat a román kormány szerdai ülésén – közölte a kormányszóvivő.
Nagy ukrán üzlet készül Erdélyben
Ukrajna leggazdagabb embere egy romániai vállalattal együttműködve Erdély közepén épít napelemparkot jókora beruházással. A tervek szerint az új energiatermelő jövőre már áramot termel.
Erdély autópálya-bajnok Romániában
Lassan kezd Romániában is annyi autópálya lenni, hogy érdemes azt vizsgálgatni, mekkora távolságot lehet megtenni egyhuzamban ilyen úton. Erdély ebből a szempontból nem áll rosszul.