Átverték a Mercedest - jól jártak a csalók
A Mercedes internetes hirdetéseinek nem kis részét nem valós személyek, hanem svindlerek irányítása alatt álló robot programok \"nézegették\", megcsapolva a cég reklámbüdzséjét.
Átverték a Mercedest - jól jártak a csalók
A Mercedes internetes hirdetéseinek nem kis részét nem valós személyek, hanem svindlerek irányítása alatt álló robot programok \"nézegették\", megcsapolva a cég reklámbüdzséjét.
Kevés politikai reklám lesz az EP-választás miatt
Egyetlen országos sugárzású kereskedelmi rádió és tévé sem jelentkezett a határidőig a Nemzeti Választási Bizottságnál (NVB), hogy az európai parlamenti (EP-) képviselők választásának kampányában politikai reklámot kívánna közzétenni, ez pedig azt jelenti, hogy csak a közszolgálati rádiókban, tévékben lesznek politikai reklámok.
Súlyos bírságot kell fizetni a túlreklámozott patikaszer miatt
Jelentős bírsággal sújtotta a homeopátiás szereket gyártó és forgalmazó Boiront a Gazdasági Versenyhivatal. Az egyik készítmény reklámjában azt sugallták, hogy az alkalmas az influenza megelőzésére, amiért közel 23 milliós bírságot kell fizetni.
Fordulat a reklámpiacon
Ha kis mértékben is, de nőttek a reklámköltések 2013-ban a Magyar Reklámszövetség adati szerint, ami újabb jelel lehet az élénkülő gazdaságnak. Minden 10 forintnyi reklámköltés 47 forinttal járul hozzá a GDP növekedéséhez.
Újabb négy élelmiszeripari cég nem reklámoz gyerekeknek
További négy élelmiszeripari nagyvállalat - a Bonbonetti, a Burger King, a FrieslandCampina és a McDonald\'s Magyarország - csatlakozott az EU Vállalás magyar platformjához, ezzel önszabályozásként vállalták, hogy nem hirdetik termékeiket olyan médiaközönségnek, amely legalább 35 százalékban 12 évesnél fiatalabb gyermekekből áll.