Észak-Korea újabb két rakétát tesztelt
Észak-Korea újabb rakétakísérletet hajtott végre péntek reggel - közölte az eseményeket szorosan követő Dél-Korea vezérkari főnöksége.
Észak-Korea újabb két rakétát tesztelt
Észak-Korea újabb rakétakísérletet hajtott végre péntek reggel - közölte az eseményeket szorosan követő Dél-Korea vezérkari főnöksége.
Kitelepítenek egy orosz települést a nukleáris baleset környékén
Szerda reggel néhány órára kiköltöztetik otthonaikból az észak-oroszországi Nyenoksza nevű település lakóit. A település annak a katonai kísérleti telepnek a közelében fekszik, ahol néhány napja egy súlyos baleset után átmenetileg megnövekedett a radioaktivitás, de a hatóságok azt állítják, az evakuálásnak nincs köze a hét halálos áldozatot követelő robbanáshoz - írta a hvg.
Kim Dzsongun tovább tesztelget
Kim Dzsongun észak-koreai vezető felügyelte annak az új fegyverrendszernek a kísérletét, amelyet szombaton hajtottak végre - írta a KCNA phenjani állami hírügynökség.
Megszólalt a Roszatom a halálos rakétarobbanásról
Egy tengeri platformon elvégzett rakétakísérlet miatt ütött ki csütörtökön tűz és történt robbanás az Arhangelszk megyei Szeverodvinszk közelében - közölte a Roszatom orosz atomenergetikai vállalat szombaton a TASZSZ hírügynökséggel. A régióban a radioaktivitástól való félelmek miatt elfogyott a jódkészlet.
Robbanás történt egy orosz katonai lőtéren, ketten meghaltak
Felrobbant egy rakéta sugárhajtóműve tesztelés közben egy katonai lőtéren az észak-oroszországi Arhangelszk megyében csütörtökön, a védelmi minisztérium tájékoztatása szerint két ember életét vesztette, négyen pedig megsérültek - közölte az MTI tudósítója.