Zuhant a profit, de kilőtt a Wizz Air: megőrülnek a befektetők a légitársaság számaiért
A Wizz Air nyeresége szinte teljesen eltűnt a március végén lezárt pénzügyi évben, a légitársaság azonban így is elkerülte a veszteséget.
A magyar kasszánál dől a lé: a multik pénzgyárrá tették az élelmiszerpiacot
Az élelmiszervásárlás nem luxus, hanem létszükséglet. Ha az egyik cég elmegy, jön helyette másik, mert a kereslet marad, legfeljebb tudatosabb lesz – közölte az Economxszal az Egyenlő.hu modern szakszervezet, amely új elemzésében megállapította: az adóterhek, korlátozások ellenére régiós szinten éllovassá váltak a külföldi láncok a magyarországi fogyasztásban. Ezért az árrésstop miatti kivonulás híresztelése az érdekvédők szerint csak üres fenyegetés, nincs mögötte jelentős veszteség.
Megállíthatatlan az Apple: ezzel robbantottak bankot
Sikeres negyedévet zárt az Apple, az elemzők jóval kisebb számokat jeleztek előre.
Új karrierút rajzolódik ki: inkább e-sportolót nevelnek a szülők, mint tanárt
Ma már komoly karrierutat is jelenhet az e-sport, és nem kell csak a profi játékra gondolni: az itt megszerzett készségek hosszabb távon értékesek lehetnek a munkaerőpiacon. Igaz, a videójáték kockázatokkal, komoly mentális terheléssel is jár, de ezt tudatosan kezelve egyre több gyerek számára nemcsak hobbi, hanem elképzelt jövő is lehet.
A boltok már az árrobbanást készítik elő: a melósok pénztárcája kerül célkeresztbe
Újabb áremelésekre gyúrnak a láncok: miközben legújabb fogyasztási felmérésük szerint az árrésstop hatására tavaly számottevően több terméket vásároltak a félmillió forint alatti jövedelemből élő családok, a nyereségfékező intézkedéstől azért szabadulnának a láncok, hogy a legnagyobb forgalmat jelentő alapélelmiszerek árait feltornásszák, a „magyar melósok” kárára – közölte az Economxszal a kereskedelmi szakszervezet. Eközben jelentős áfacsökkentésről döntöttek a szomszédos Ausztriában.
Kiakadt a szakszervezet: ezüstvasárnap is tömeg van a boltokban, a láncok mégis támadnak
Miközben tömve vannak az üzletek a harmadik adventi hétvégén is, felbőszítette a bolti dolgozókat képviselő szakszervezetet, hogy a külföldi láncok nyomására újabb attak érkezett a pénztárcavédő árrésstop ellen. Ráadásul a feszült vásárlók nem az íróasztal mögött profitot számolgató cégvezetőkön, hanem az üzletekben nap mint nap helyt álló alkalmazottakon verik el a port, akik a nyugati kollégáikhoz képest a töredékét keresik a tisztességes bérnek.