BUX 139059.91 1,04 %
OTP 44680 1,59 %
header

peso

01.
07.
08:23

A rossz hír megérkezett Argentínából

Argentína 29 százalékkal értékelte le a pesót, véget vetve az egy évtizedes, a nemzeti valutát egy-az-egyban a dollárhoz rögzítő árfolyamrezsimnek. A lépés értelmében a dollárt 1,4 peson rögzítették, de a kormány néhány hónapon belül szabad lebegtetést kezdeményez. Remes Lenovic gazdasági miniszter bejelentette: "összeomlottunk és ez azt jelenti, hogy nagyon prudens politikát kell követni."

Szerző(k):
Bana Péter