A bőrdzsekis argentin Trump a dollárt választaná
Argentínában az infláció három évtizede a legmagasabb szintre nőtt. A dél-amerikai ország polgárai október 22-én járulnak az urnákhoz, hogy elnököt válasszanak.
A bőrdzsekis argentin Trump a dollárt választaná
Argentínában az infláció három évtizede a legmagasabb szintre nőtt. A dél-amerikai ország polgárai október 22-én járulnak az urnákhoz, hogy elnököt válasszanak.
Kinyitnak az argentin bankok
Argentína szombaton beiktatott új gazdasági minisztere, Roberto Lavagna a közeli napokban még nem tervezi a peso árfolyamának rögzítését. Az EU-hoz delegált nagyköveti posztról Eduardo Duhalde államfő felkérésére haza érkező Lavagna közölte: szakértőivel hozzákezdett a súlyos gazdasági válság kezelését célzó javaslatok kidolgozásához és a napokban nagy horderejű bejelentések várhatók.
Kormányátalakításról tárgyal az argentin elnök
Lemondott Jorge Remes Lenicov argentin gazdasági miniszter, miután a törvényhozás elnapolta a kötvénycserét lehetővé tévő törvényjavaslat vitáját. Az államfő a tartományi kormányzókkal, a kongresszusi képviselőkkel és a szakszervezetekkel intenzív tárgyalásokat kezdett egy széles társadalmi támogatottsággal rendelkező kormány, valamint egy módosított - a rögzített árfolyamhoz való visszatérést sem kizáró - gazdaságpolitika kialakításáról.
Argentin bankválság
Az Argentínában jelentős érdekeltségekkel rendelkező külföldi bankok már tavaly is jóval többet veszítettek, mint azt korábban becsülték és az idei kilátások még ennél is borúsabbak. A kormány még ezen a héten szeretné elérni az államkötvény-konverzióra vonatkozó törvényjavaslat parlamenti jóváhagyását.
Mától szabadon lebeg az argentin peso
A piaci várakozások szerint a dollárért ma akár 3 pesót is kell adni, miután az argentin fizetőeszköz szabadon lebeg, felváltva az eddigi kettős árfolyamrendszert, amelyben a külkereskedelmi tranzakciókra 1,4 peso/dollár volt érvényben, míg a szabadpiacon már 2,3 pesót kell adni a zöldhasúért.